www.dommedika.pl
Kliknij i zobacz mapę dojazdu
Szukaj
Kategorie

Newsletter
BEZPIECZEŃSTWO - SSL

Zakupy w naszym sklepie są bezpieczne. Dostęp do Państwa danych i logowanie do sklepu odbywa się w bezpiecznym połączeniu SSL.

Wildcard SSL Certificates

Orteza przedramienia AM-SDP-K-02

ŁUSKA NA DŁOŃ I PRZEDRAMIĘ Z MOŻLIWOŚCIĄ ODWIEDZENIA I PRZYWIEDZENIA DŁONI I SEPARATOREM PALCÓW DŁONI.

(prawy/lewy)

Więcej szczegółów


229,00 zł z VAT

Możesz też złożyć
zamówienie przez telefon.


CHARAKTERYSTYKA WYROBU  
 
Zapięcia wyrobu wykonano przy użyciu zespołu dwóch szerokich taśm obwodowych przedramienia, jednej szerokiej taśmy nadgarstkowej, dwóch wąskich taśm dłoniowych oraz jednej wąskiej taśmy kciuka. Zakres regulacji zapięć jest bardzo duży i dzięki temu gwarantuje on szeroki zakres regulacji i stabilizacji.

Dodatkowo w przedniej części wyrób wyposażono w miękki separator palców. Separator ten zapobiega zachodzeniu na siebie palców i redukuje ból, wywołany ich wzajemnym uciskiem, ponadto ochrania palce przed otarciami, przynosi ulgę w przypadku bolesności palców i pomaga utrzymać palce w prawidłowej pozycji.Dłoń od góry stabilizowana jest miękką opaską dłoniową dociskającą palce dłoni do stabilizatora. Dłoń od góry stabilizowana jest miękką opaską dłoniową dociskającą palce dłoni do stabilizatora. Na życzenie klienta, za dopłatą, standardowy separator może zostać zastąpiony separatorem neurologicznym, stabilizującym każdy palec pacjenta oddzielnie.
 


Łuska została w całości wykonana z nowego innowacyjnego surowca AirSanmed. Specyfika tego surowca polega na tym, że nie jest on elastyczny przez co polepsza stabilizację zabezpieczonego stawu. Przy skórze pacjenta znajduje się przewiewna bawełniana dzianina frotte, wewnątrz półsztywna perforowana pianka komfortowa, na zewnątrz natomiast zainstalowany jest laminat medyczny z funkcją paroprzepuszczalną, który w celu łatwiejszego odprowadzania potu od ciała pacjenta został dodatkowo wyperforowany.

Zarówno w odcinku przedramienia, jak i dłoni łuskę można dowolnie kształtować nadając jej pożądany przez lekarza prowadzącego kształt.

Wyrób posiada konstrukcję otwartą co ułatwia jego zakładanie na kończynę górną. Występuje on w wersji na prawą i lewą rękę.
 


Zarówno w odcinku przedramienia, jak i dłoni łuskę można dowolnie kształtować nadając jej pożądany przez lekarza prowadzącego kształt. Dodatkowo przy pomocy załączonego do wyrobu kluczyka można regulować przywiedzenie i odwiedzenie dłoni. Konstrukcja wyrobu oraz użyte surowce przeciwdziałają wystąpieniu u użytkowników zespołu cieśni nadgarstka.

Konstrukcja wyrobu została wykonana ze specjalnego plastycznego stopu aluminium pokrytego na gorąco farbą proszkową co uodporniło ją na działanie ludzkiego potu.

TABELA ROZMIAROWA
 

Rozmiar

Obwód nadgarstka

S

13-15 cm

M

15-17 cm

L

17-19 cm

XL

19-21 cm

Sposób mierzenia

Wyrób występuje jako prawy / lewy

 

SPOSÓB ZAKŁADANIA  

SPOSÓB ZAKŁADANIA ORTEZY 1 SPOSÓB ZAKŁADANIA ORTEZY 2 SPOSÓB ZAKŁADANIA ORTEZY 3 SPOSÓB ZAKŁADANIA ORTEZY 4

  

 

Informacje dla pacjenta

Jedynie prawidłowo założona i dopasowana orteza spełnia założoną funkcję – niewłaściwe stosowanie może doprowadzić do nasilenia dolegliwości ze strony z pogorszeniem funkcji ręki, powstania obrzęków, zmian skórnych, stanów zapalnych żył – instruktarzu zakładania udziela lekarz prowadzący lub przeszkolony technik rehabilitacji. Podczas stosowania ortezy jako opatrunku unieruchamiającego (całodobowo przez okres 2-6 tyg) wszelkie zmiany ustawienia muszą być uzgadniane z lekarzem prowadzącym. Nie jest dozwolone samodzielne zdejmowanie ortezy – możliwe jedynie niewielkie poluzowanie lub przesuniecie pasków. We wczesnym okresie użytkowania i u osób z zaburzeniami czucia w miejscach przylegania aparatu, konieczna jest częsta kontrola stanu skóry w miejscach przylegania – wskazane jest okresowe rozpinanie lub zdejmowanie ortezy. Długotrwałe stosowanie ortezy nadgarstka może prowadzić do zaników mięśni ręki, ograniczenia zakresu ruchów biernych w stawie promieniowo nadgarstkowym – konieczne jest systematyczne wykonywanie ćwiczeń zaleconych przez lekarza pro-wadzącego. W przypadku wystąpienia obrzęków, zaburzeń czucia na ręce, konieczne jest rozpięcie lub zdjęcie ortezy i skontaktowanie się z lekarzem prowadzącym. Skóra w miejscu przylegania ortezy powinna być czysta (nie należy stosować maści kremów, okładów leczniczych bezpośrednio przed założeniem ortezy). Niewłaściwa konserwacje wyrobu – zbyt rzadkie pranie, pobieżne płukanie ze środków piorących może prowadzić do powstawania zmian skórnych związanych ze wzmożoną potliwością pod ortezą.


Konserwacja


- Prać ręcznie w letniej wodzie z dodatkiem mydła w temperaturze do 30 stopni.   DOKŁADNIE WYPŁUKAĆ
- Nie prasować
- Nie chlorować
- Suszyć z daleka od źródeł ciepła

Nr Rejestracyjny Producenta PL/ CA 01 05556; DE/0000010937; Numer rejestr. DE/CA37/882/55.2

CE Wyrób medyczny kl. I - zgodny z Dyrektywą Rady (93/42/EWG) w sprawie wyrobów medycznych. Producent wyrobów medycznych i ortopedycznych, firma REH4MAT Sławomir Wroński, wystawił stosowną deklarację zgodności EC.

Koszt dostarczenia zamówionych produktów, zależny jest od ich wagi i wybranej metody transportu. Wyboru metody transportu dokonacie Państwo podczas składania zamówienia. Proces składania zamówienia można przerwać w dowolnym momencie - w takim przypadku nie będzie ono realizowane.

Koszyk  
(pusty)
zapoznaj się z kosztami dostawy

Jeśli jesteś naszym klientem

ZALOGUJ SIĘ

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejstrowany w naszym sklepie, nie zwlekaj

ZAREJESTRUJ SIĘ

złóż zamówienie przez telefon
Kontakt
jak kupić na raty
Formy płatności
wybrane formy płatności
... i wiele innych, a także tradycyjny przelew bankowy. Numer naszego rachunku bankowego - kliknij TUTAJ.
  • Termometr bezdotykowy Novama White
  • DeoMed Cotton. Skarpetki bezuciskowe.
Termometr bezdotykowy Novama White

Błyskawiczny termometr...

DeoMed Cotton Silver. Skarpetki bezuciskowe.

Skarpetki zdrowotne z przędzy...

Wkładki pomarańczowe supinujące Memo

Wkładki supinujące typu korytkowego Memo

Contour Pillow Poduszka ortopedyczna Qmed

Poduszka rehabilitacyjna do...

Kompres rozgrzewający SUPER MAX

Wymiary: 45x20 cm. Osiąga...

Zobacz pozostałe

Informujemy, że sklep Dommedika.pl korzysta z plików cookies. W ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej,
możesz określić sposób wykorzystania plików cookies.
Ukryj tę informację klikając tutaj