www.dommedika.pl
Kliknij i zobacz mapę dojazdu
Szukaj
Kategorie

Newsletter
BEZPIECZEŃSTWO - SSL

Zakupy w naszym sklepie są bezpieczne. Dostęp do Państwa danych i logowanie do sklepu odbywa się w bezpiecznym połączeniu SSL.

Wildcard SSL Certificates

Orteza łokcia R4M-SL

BEZSZWOWA ORTEZA STAWU ŁOKCIOWEGO ActivFlex

Więcej szczegółów


59,00 zł z VAT

Możesz też złożyć
zamówienie przez telefon.


CHARAKTERYSTYKA WYROBU  

Orteza stawu łokciowego należy do grupy ULTRA BREATHING, została wykonana techniką bezszwową z inno-wacyjnego surowca ACTIV FLEXIBLE. Zastosowane surowce i sposób ich działania spowodowały uzyskanie właściwej dla ortez ortopedycznych grubości materiału oraz właściwą kompresję zabezpieczonej części ciała. Cel ten został zrealizowany poprzez zastosowanie w produkcji dzianiny technik dziewiarskich 3D, odpowie-dnich splotów oczek, elastycznego surowca i przędzy ze specjalnymi oplotami. Jako włókno podstawowe zasto-sowano poliester z jonami srebra, ponieważ to on zapewnia najszybsze odprowadzanie wilgoci i skuteczną ochronę skóry przed bakteriami i powstawaniem przykrego zapachu potu. Tam gdzie jest to absolutnie konieczne, poliester występuje również w kombinacji z elastanem, dla zwiększenia elastyczności wyrobu i lepszego dopasowania do stawu.

 

TABELA ROZMIAROWA  

Rozmiar

Obwód łokcia

S

23 – 25 cm

M

25 – 27 cm

L

27 – 28 cm

XL

29 – 31 cm

Sposób mierzenia

WŁAŚCIWOŚCI  

Stałe osuszanie skóry - poprzez efektywne odprowadzanie potu na zewnątrz, Zatrzymywanie właściwej ilości ciepła - aby nie dochodziło do nadmier-nego wychłodzenia lub przegrzania organizmu, Komfort noszenia - orteza nie posiada szwów, przez co idealnie dopasowuje się do zabezpieczonej części ciała, nie uciska, nie podrażnia skóry, czyli po prostu DZIAŁA I NIE PRZESZKADZA, Łatwość użytkowania - prosty spo-sób zakładania i zdejmowania wyrobu przez pacjenta.

W wyrobie występują zintegrowane strefy klimatyczne i funkcjonalne, z których każda ma do spełnienia określo-ną funkcję. Jednym z głównych elemen-tów tej bioaktywnej dzianiny jest system kanalików powietrznych, które są wyko-rzystywane do odprowadzania ciepła w kontrolowany sposób. Konstrukcja ortezy uwzględnia specyfikę budowy ciała i zapewnia maksymalny komfort jej użytkowania, umożliwia nieograniczoną swobodę ruchu zarówno kobietom jak i mężczyznom.

PRZEZNACZENIE  

Materiał z którego wykonano ortezę rozciąga się tam, gdzie jest to konieczne, nie tracąc nic ze swoich wyjątkowych właściwości mecha-nicznych. Odpowiednio uciskając staw wspo-maga krążenie krwi i wpływa dodatnio na funkcjonowanie i dotlenianie całego organizmu.

Stosowana:
- w zespołach bólowych stawu łokcio-wego spowodowanych przeciążeniem, przebytymi urazami lub zmianami zwyrodnieniowymi (stany zapalne nadkłykci kości ramiennej);
- po przebytych urazach stawu łokciowego (skręceniach, naderwaniach mięśni i ścięgien, w doleczaniu przebytych złamań) i różnych stanach chorobowych powodujących dolegli-wości bólowe, dysfunkcję stawu łokciowego;
- profilaktycznie przy uprawianiu sportów powodujących znaczne prze-ciążenie stawu łokciowego (tenis, badminton, siatkówka)

 

SPOSÓB ZAKŁADANIA  

SPOSÓB ZAKŁADANIA SPOSÓB ZAKŁADANIA

 

INFORMACJE DLA PACJENTA  

W przypadku świeżych zranień i otarć naskórka stosowanie możliwe jedynie na opatrunek,
W przypadku wystąpienia zmian skórnych typu alergicznego w miejscach przylegania ortezy wskazany jest kontakt z lekarzem.

 

KONSERWACJA  
  1. Prać ręcznie w letniej wodzie z dodatkiem mydła w temperaturze do 30 stopni - DOKŁADNIE WYPŁUKAĆ
  2. Nie prasować
  3. Nie chlorować
  4. Suszyć z daleka od źródeł ciepła

 

SKŁAD SUROWCOWY  

55 % poliester, 45 % elastan.

 

Nr Rejestracyjny Producenta PL/ CA 01 05556; DE/0000010937; Numer rejestr. DE/CA37/882/55.2

CE Wyrób medyczny kl. I - zgodny z Dyrektywą Rady (93/42/EWG) w sprawie wyrobów medycznych. Producent wyrobów medycznych i ortopedycznych, firma REH4MAT Sławomir Wroński, wystawił stosowną deklarację zgodności EC.

Koszt dostarczenia zamówionych produktów, zależny jest od ich wagi i wybranej metody transportu. Wyboru metody transportu dokonacie Państwo podczas składania zamówienia. Proces składania zamówienia można przerwać w dowolnym momencie - w takim przypadku nie będzie ono realizowane.

Koszyk  
(pusty)
zapoznaj się z kosztami dostawy

Jeśli jesteś naszym klientem

ZALOGUJ SIĘ

Jeśli nie jesteś jeszcze zarejstrowany w naszym sklepie, nie zwlekaj

ZAREJESTRUJ SIĘ

złóż zamówienie przez telefon
Kontakt
jak kupić na raty
Formy płatności
wybrane formy płatności
... i wiele innych, a także tradycyjny przelew bankowy. Numer naszego rachunku bankowego - kliknij TUTAJ.
  • Termometr bezdotykowy Novama White
  • DeoMed Cotton. Skarpetki bezuciskowe.
Termometr bezdotykowy Novama White

Błyskawiczny termometr...

DeoMed Cotton Silver. Skarpetki bezuciskowe.

Skarpetki zdrowotne z przędzy...

Wkładki pomarańczowe supinujące Memo

Wkładki supinujące typu korytkowego Memo

Contour Pillow Poduszka ortopedyczna Qmed

Poduszka rehabilitacyjna do...

Kompres rozgrzewający SUPER MAX

Wymiary: 45x20 cm. Osiąga...

Zobacz pozostałe

Informujemy, że sklep Dommedika.pl korzysta z plików cookies. W ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej,
możesz określić sposób wykorzystania plików cookies.
Ukryj tę informację klikając tutaj