Orteza kończyny dolnej AM-OSK-ZL/2RA-ACL
Orteza szynowo-opaskowa kończyny dolnej z systemem dynamicznym ACL POWER
- Drukuj
- Zobacz pełen rozmiar
Orteza typu zamkniętego AM-OSK-ZL/2RA-ACL jest profesjonalnym wyrobem medycznym kl. I poprawiającym wydolność chodu, służącym do rehabilitacji uszkodzeń stawu kolanowego. Została wykonana ze strukturalnego surowca ACTIV PREN. Dzięki zastosowaniu systemu AIR SUPPLY SYSTEM polegającemu na wewnętrznej perforacji elementu miękkiego ortezy wyrób posiada właściwość swobodniejszego oddychania skóry i odprowadzania wilgoci na zewnątrz ortezy. Wyrób wyposażono w dociągowe taśmy VELCRO, dynamiczny system wzmocnienia przednich więzadeł krzyżowych stawu kolanowego, dwuosiowe anatomiczne szyny boczne o długości 380 mm, mechanizm zębatkowy oraz wyprofilowany pierścień o właściwościach przeciwgrzybiczych doskonale stabilizujący rzepkę. Szyny wykonane są z wysokiej jakości stopu aluminium pokrytego na gorąco trwałą powłoką proszkową, co powoduje, iż są one obojętne na działanie potu pacjenta i zawartej w nim soli. Szyny te posiadają blokadę przeciw-przeprostną 15 stopni, blokadę zgięcia 75 stopni oraz blokadę całkowitego wyprostu
Rozmiar |
(A) Obwód uda 15 cm powyżej środka rzepki |
(B) Obwód łydki 15 cm poniżej środka rzepki |
S |
40-44 cm |
30-34 cm |
M |
44-48 cm |
34-38 cm |
L |
48-52 cm |
38-42 cm |
XL |
52-56 cm |
42-46 cm |
XXL |
56-60 cm |
46-50 cm |
Stabilizuje staw kolanowy, odciąża przyczepy mięśni; umożliwia ustawienie zakresu ruchów w stawie (0* ,15*, 75*). Poprzez utrzymywanie stabilnej temperatury i elastyczny ucisk ma działanie przeciwbólowe, zmniejszające obrzęki; ułatwia wchłanianie wysięków i krwiaków po przebytych urazach. Optymalna długość dla osób wysokich lub przy znacznej otyłości; szczególnie dla osób z przewlekłą złożoną niestabilnością stawu kolanowego i po uszkodzeniu więzadeł krzyżowych leczonych operacyjnie lub zachowawczo. Wskazania i zasady stosowania określa lekarz prowadzący.
- po uszkodzeniu więzadeł krzyżowych leczonych operacyjnie lub zachowawczo
- w zaawansowanych zmianach zwyrodnieniowych i/lub niestabilności stawu będących następstwem przebytych urazów lub stanów chorobowych u osób nie wyrażających zgody, lub nie kwalifikujących się do leczenia operacyjnego
- po przebytych urazach stawu kolanowego nie wymagających lub nie zakwalifikowanych do leczenia operacyjnego (skręceniach z uszkodzeniem więzadeł pobocznych i krzyżowych, w naderwaniach przyczepów mięśniowych )
- w rehabilitacji po leczeniu operacyjnym stawu kolanowego z przyczyn urazowych i chorobowych
- w niedowładach kończyn dolnych do pionizacji i nauki chodzenia
- w zapobieganiu i leczeniu przykurczów stawu kolanowego z przyczyn ortopedycznych lub neurologicznych
W przypadku współistnienia żylaków , przebytych stanów zapalnych żył głębokich, obrzęków kończyn dolnych stosowanie ortezy jest możliwe jedynie po założeniu prawidłowo dobranych podkolanówek lub pończoch przeciwżylakowych z II* ucisku. W przypadku zmian na skórze w miejscach przylegania (otarcia naskórka, zranienia, egzemy skórne) konieczne jest skontaktowanie z lekarzem prowadzącym. Stosowanie ortezy jest ograniczone - możliwe po założeniu opatrunku. Należy szczególnie kontrolować prawidłowość stosowania ortezy zgodnie z zaleceniami lekarza u dzieci, osób z zaburzeniami pamięci i u chorych psychicznie.
Szyny 2RA - to dwuosiowe szyny anatomiczne, które podczas zginania dokładnie odzwierciedlają ruch występujący w stawie kolanowym, przez co w czasie pracy nie zmieniają swojej pozycji względem osi stawu kolanowego. Szyny 2RA – to dwuosiowe szyny policentryczne, wyposażone w mechanizm przegubowy, którego głównym elementem są wodziki poruszające się po torach parabolicznych. Szyny tego typu przede wszystkim stosuje się we wszystkich ortezach stawu kolanowego w przypadkach gdzie oprócz regulacji kąta zgięcia niezbędna jest duża stabilizacja boczna stawu. Wykonane są z wysokiej jakości stopu aluminium pokrytego na gorąco trwałą powłoką proszkową, co powoduje że są one obojętne na działanie potu pacjenta i zawartej w nim soli. Regulacja kąta zgięcia i wyprostu realizowana jest za pomocą specjalnych wkrętów - do każdego wyrobu dodawany jest odpowiedni klucz imbusowy niezbędny do wykonania tej czynności. Szyny anatomiczne posiadają blokadę przeciwprzeprostną 15 stopni, blokadę zgięcia 75 stopni oraz blokadę pełnego wyprostu. Sposób regulacji kąta zgięcia, zabezpiecza przed niepożądanym regulowaniem zegara przez osoby nieupoważnione. Standardowo szyny występują w długościach 250, 280, 380, 470 i 530 mm. Konstrukcja i wygląd szyny została przez nas opatentowana w Unii Europejskiej.
Jedynie stosowana zgodnie ze zaleceniem lekarza prowadzącego, prawidłowo założona i dopasowana orteza spełnia założoną funkcję – niewłaściwe stosowanie może doprowadzić do nasilenia dolegliwości ze strony stawu z pogorszeniem wydolności chodu, powstania zmian skórnych, obrzęków podudzia i stopy, powstawania żylaków i stanów zapalnych żył. Podczas stosowania ortezy jako opatrunku unieruchamiającego- wszelkie zmiany ustawienia muszą być uzgadniane z lekarzem prowadzącym. Nie jest dozwolone samodzielne zdejmowanie ortezy – możliwe jedynie niewielkie poluzowanie lub przesuniecie pasków. Orteza służy do chodzenia – przy dłuższym siedzeniu konieczne jest zdejmowanie. Długotrwałe stosowanie ortezy kolana może prowadzić do zaników mięśni uda - wskazane jest systematyczne wykonywanie ćwiczeń wzmacniających mięśnie uda. W przypadku wystąpienia obrzęków podudzia i stopy konieczne jest skontaktowanie się z lekarzem prowadzącym – zwykle konieczne jest stosowanie pończoch p.żylakowych. Skóra w miejscu przylegania ortezy powinna być czysta ( nie należy stosować maści kremów, okładów leczniczych bezpośrednio przed założeniem ortezy). Niewłaściwa konserwacje wyrobu – zbyt rzadkie pranie, pobieżne płukanie ze środków piorących może prowadzić do powstawania zmian skórnych związanych ze wzmożoną potliwością pod ortezą.
UWAGA: PRZED PRANIEM WYROBU NALEŻY WYMONTOWAĆ SZYNY BOCZNE.
Nr Rejestracyjny Producenta PL/ CA 01 05556; DE/0000010937; Numer rejestr. DE/CA37/882/55.2
Wyrób medyczny kl. I - zgodny z Dyrektywą Rady (93/42/EWG) w sprawie wyrobów medycznych. Producent wyrobów medycznych i ortopedycznych, firma REH4MAT Sławomir Wroński, wystawił stosowną deklarację zgodności EC.
Koszt dostarczenia zamówionych produktów, zależny jest od ich wagi i wybranej metody transportu. Wyboru metody transportu dokonacie Państwo podczas składania zamówienia. Proces składania zamówienia można przerwać w dowolnym momencie - w takim przypadku nie będzie ono realizowane.
Brak produktów
Wysyłka
0,00 zł
Suma
0,00 zł
Jeśli jesteś naszym klientem
Jeśli nie jesteś jeszcze zarejstrowany w naszym sklepie, nie zwlekaj
Adres email
Komunikator Gadu Gadu
Numery telefonów
42 633 40 20
519 188 339
Formularz kontaktowy
Kliknij, aby przejść do formularza kontaktowego.
Sklep stacjonarny
Ul. Piotrkowska 20
90-269 Łódź
Dane firmy
Aby wyświelić szczegółowe dane firmy, kliknij tutaj.
Firma wystawia faktury VAT.
Błyskawiczny termometr...
Skarpetki zdrowotne z przędzy...
Wkładki supinujące typu korytkowego Memo
Poduszka rehabilitacyjna do...
Wymiary: 45x20 cm. Osiąga...